Changes

Jump to: navigation, search

Velbloudí moč a islám

7 bytes added, 23:32, 16 December 2016
Použití velbloudí moči v muslimském světě
V interview Saudi Gazette, Dr. Faten Abdel-Rahman Khorshid tvrdí, že nano-částice ve velbloudí močí mohou pomoci léčit rakovinu.
{{Quote|1=[http://www.saudigazette.com.sa/index.cfm?method=home.regcon&contentID=2009071143333 Nano-particles in Camels’ urine may help treat cancer] - Saudi Gazette|2=Po více než 5 letech laboratorního výzkumu, tento saudský vědec tato saudská vědkyně a člen členka fakulty King Abdul Aziz University (KAAU) a prezident prezidentka Tissues Culture Unit v King Fahd Center for Medical Research, objevilobjevila, že nano-částice ve velbloudí moči mohou úspěšně zaútočit na rakovinné buňky. Její práce začala experimenty využívající velbloudí moč, rakovinné buňky nalezené v plicích pacientů a vyvrcholila ve vstřikování velbloudí moči do laboratorních myší s rakovinnými buňkami, pro otestování výsledků.
V rozhovoru pro Saudi Gazette, Dr. Khorshid řekla, že byla inspirována radou proroka Mohameda a že velbloudí moč se skládá z přírodních látek, které umí vymýtit zhoubné buňky a udržují buňky zdravé, u pacientů s rakovinou.
“Tato léčba není vynálezem, ale spíše je vzata z odkazu našeho proroka” poznamenala. Hadís ve sbírkách Al-Bukhari (2855) a Muslim (1671) říká, že nějací lidé přišli do Medíny a bylo jim špatně s nafouklými břichy. Prorok jim řekl, aby zkombinovali velbloudí mléko a moč, vypili to, a tím se uzdravili. Nafouknuté břicho může znamenat otok, nemoc jater nebo rakovinu. Dr. Khorshid dodala, že není doktor, ale vědec a její práce zahrnuje přípravu a testování léku v laboratoři a dohlížení na výrobu, testování a aplikaci léku.
Editors, em-bypass-2
4,189
edits

Navigation menu